Obnova naděje a solidarity, poselství předsedů biskupských konferencí zemí EU

Předsedové biskupských konferencí členských států EU sdružených v COMECE se ve středu 18. listopadu 2020 vůbec poprvé v historii obrací na instituce Evropské unie a její členské státy s poselstvím naděje a výzvou k solidaritě: „Snažíme se budovat všeobecné bratrství, které neopomíjí nikoho.“

V souvislosti s nedávno zveřejněným dopisem papeže Františka o Evropě se poselství předsedů biskupských konferencí Evropské unie „Obnova naděje a solidarity“ zaměřuje především na boj proti pandemii Covid-19 a na společné úsilí k zajištění spravedlivé a humánní péče pro všechny nemocné.
 
Tímto poselstvím katolická církev v Evropské unii potvrzuje svůj závazek budovat Evropu, „který našemu kontinentu zajistí mír a prosperitu, a stát za jejími základními hodnotami: solidaritou, svobodou, nedotknutelností lidské důstojnosti, demokracií, právním státem, rovností i obranou a podporou lidských práv,“ vysvětlují biskupové.
 
Zpráva dále uvádí: „Společně s věřícími jiných náboženských tradic i lidmi dobré vůle se snažíme budovat všeobecné bratrství, které neopomíjí nikoho.“
 

V této obtížné a bolestivé chvíli vyzývají biskupové nás všechny, včetně institucí EU a národních vlád, abychom jednali v solidaritě a naději, v jednotě a dialogu, s důvěrou a odpovědností. „Víra nás vybízí, abychom šli ven ze sebe a ve druhých lidech, zvláště v těch, kdo trpí a postávají na okraji v našich ulicích, viděli své bratry a sestry a také abychom byli ochotni položit za ně život,“ uvádějí předsedové biskupských konferencí EU ve svém poselství.
 
Prohlášení bylo vypracováno z podnětu Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE), na základě setkání z 30. září 2020, na kterém se poprvé sešli všichni předsedové episkopátů zemí EU.

Autor: cirkev.cz Datum: 18. listopad 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář