Obrovská tragédie v Etiopii, při masakru mělo zemřít nejméně 750 lidí

Při masakru před kostelem Panny Marie Sionské v Aksumu v regionu Tigray zahynulo nejméně 750 lidí. Lidé, kteří se před útočníky skrývali v chrámu patřícím k etiopské pravoslavné církvi, byli vyvedeni ven a zastřeleni.

Americká křesťanská televize CBN News informuje, že podle několika očitých svědků stojí za útokem etiopské vládní jednotky a milice Amhara.

V oblasti Tigray už od 4. listopadu probíhají těžké boje, když vládnoucí politická strana regionu dobyla vojenskou základnu v hlavním městě tohoto regionu.

Představitelé církve apelují na občany, aby hledali pokoj a mír pro Etiopii

Světová rada církví a Anglikánské společenství vydaly v prosinci společný pastýřský dopis adresovaný církvím a lidem v Etiopii. K tomuto kroku dochází poté, co v listopadu vypukl konflikt mezi Tigrajovou lidovou osvobozeneckou frontou a etiopskou vládou v severovýchodní části země.  Předpokládá se, že při střetech zemřely stovky lidí, zatímco více než 50 000 uteklo před konfliktem do sousedního Súdánu.

Představitelé církve podle portálu Premier v dopise vyzývají obyvatele Etiopie, aby „zvolili mírové způsoby řešení konfliktů a rozdílů“ a modlili se za moudrost a sílu „sloužit lidem v Etiopii v této hodině nouze“. „Připojujeme se k vám při vašem smutku za zemřelé, zraněné, vysídlené v důsledku tragického konfliktu v severní části země.“

Premier dále informuje, že organizace pro lidská práva žádají vládu o humanitární koridor, protože tisíce lidí žijící v uprchlických táborech v regionech Tigraj, nemá přístup k základním potřebám. OSN varuje, že ženy musí chodit pro vodu 25 km a že je nedostatek zdravotnických potřeb, což ohrožuje hlavně těhotné ženy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář