Obviněná americká misionářka měla předstírat, že je lékařka a způsobit smrt dětí v Ugandě

Americká misionářka Renee Bachová z Bedfordu ve Virginii, která sloužila v Ugandě, byla obviněna z nelegálního provozu zdravotnického zařízení, kde měly zemřít stovky dětí.

Žalobu podala v lednu organizace Women´s Probono Initiative za dvě matky, Gimbo Brendu a Kakai Annet, jejichž děti zemřely po léčbě v zařízení založeném pod názvem Sloužíme našim dětem. Případu se v těchto dnech dostává mezinárodní pozornosti, informuje The Christian Post.

Matky dětí se domnívaly, že Renee Bachová je lékařka a že její domov je zdravotnickým zařízením, protože ji často viděly nosit na sobě bílý plášť, stetoskop a podávat léky dětem v její péči. Když však jejich děti zemřely, bylo jim řečeno, že Američanka nemá vůbec žádné lékařské vzdělání.

V roce 2015 měl podle informací Women´s Probono Initiative okresní zdravotnický pracovník zavřít její zařízení a nařídit jí, aby neposkytovala žádnou lékařskou pomoc dětem.

Organizace tvrdí, že jednání Renee Bachové vedlo ke smrti stovek dětí. Byla tak porušena jejich práva na přístup k odpovídající léčbě. Zařízení organizace Renee Bachové mělo od roku 2011 ošetřit asi 3 400 dětí trpících těžkou podvýživou.

„Zpočátku jsem obdivovala Renee za její oběť a neúnavnou chuť pomáhat dětem v boji s podvýživou. Až v lednu 2014 se můj pohled opravdu začal měnit, “ cituje Christian Post dobrovolnici pracující společně s Bachovou.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn- Datum: 28. června 2019  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář