Očkování pro všechny je otázkou spravedlnosti, řekl papež novým velvyslancům

Při předání pověřovacích listin velvyslanců sedmi zemí (Moldavska, Kyrgyzstánu, Namibie, Lesotha, Lucemburska, Čadu a Guineje-Bissau) papež František vyzval mezinárodní společenství, aby podporovalo „kulturu setkávání“. V souvislosti se stávající pandemií apeloval na dostupnost očkování pro obyvatele všech států.

Pandemie v některých jednotlivcích odhalila jejich nejlepší stránky, ale na institucionální a mezivládní úrovni vyžaduje solidární, a nikoli izolovaná řešení. „V loňském roce mnozí věřili, že očkování předznamenává rychlý konec pandemie. Od té doby sice došlo k velkému pokroku, ale koronavirus stále způsobuje bolest a utrpení, nemluvě o ztrátách na životech. Je důležité, aby mezinárodní společenství zvýšilo úsilí o spolupráci, aby všichni lidé měli rychlý přístup k vakcínám. Nejde o pohodlnost nebo zdvořilost, ale o spravedlnost“, zdůraznil papež a připomněl potřebu řešit krizovou situaci ve zdravotnictví z globálního hlediska.

„Upřímně doufám, že díky této zkušenosti si mezinárodní společenství lépe uvědomí, že jsme jedna lidská rodina a každý z nás je zodpovědný za své bratry a sestry. Tato pravda by nás měla inspirovat k řešení všech problémů, kterým lidstvo a náš společný domov čelí, například chudoby, migrace, terorismu, či klimatických změn“, poznamenal František a dodal, že hlavním nástrojem ke splnění tohoto úkolu je dialog. Na závěr papež František ujistil, že Svatý stolec má stálý zájem o účast na dialogu o otázkách globálního zájmu, „zejména těch, které se týkají lidstva a našeho společného domova“.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 18. prosince 2021. Foto: Wikimedia Commons – papež František

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář