Od 1. října bude vstup do Vatikánu povolen pouze s Covid Pasem

Guvernatorát Vatikánského městského státu vydal dekret, který stanoví další opatření, jež mají být přijata v rámci úsilí o omezení šíření Covid-19 ve Vatikánském městském státě.

Od 1. října bude vstup do Vatikánského městského státu povolen pouze osobám, které jsou držiteli vatikánského Covid Pasu, evropského Covid Pasu nebo zahraničního Covid Pasu potvrzujícího očkování nebo vyléčení ze SARS-COV-2. Vstup bude rovněž povolen osobám, které mají negativní molekulární nebo antigenní test na virus SARS-COV-2.

Nová opatření mají podobu dekretu úřadu předsedy Papežské komise Vatikánského městského státu pro mimořádné situace v oblasti veřejného zdraví, který byl vydán v reakci na žádost papeže Františka při audienci 7. září.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Papež potvrdil nutnost zajistit „zdraví a blaho pracujícího společenství při respektování důstojnosti, práv a základních svobod každého jeho člena“ a požádal guvernéra, aby „přijal všechna vhodná opatření k prevenci, kontrole a potírání mimořádných zdravotních událostí“.

Kontrola vstupu do státu je v kompetenci vatikánského četnického sboru, uvádí se v dekretu, a jeho ustanovení „se vztahují na občany, obyvatele státu, personál sloužící v jakékoli funkci v Gubernii Vatikánského městského státu, v různých orgánech Římské kurie a souvisejících institucích a na všechny návštěvníky a uživatele služeb“.

Výjimka z dekretu je udělena účastníkům liturgických slavností, ale pouze „na dobu nezbytně nutnou pro slavení“, během níž je třeba dodržovat zdravotní předpisy týkající se distancování, používání osobních ochranných prostředků, omezení pohybu a shromažďování osob a přijetí specifických hygienických norem.

Kontrolu dodržování nových norem bude provádět i služba pro bezpečnost a ochranu zdraví pracovníků na pracovištích ředitelství pro zdraví a hygienu.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 22. září 2021 Foto: Wikimedia Commons -Vatikán

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář