Odchovanec fotbalového klubu Manchester United se stal knězem

Bývalý reprezentant Severního Irska a odchovanec slavného anglického klubu Manchester United Phil Mulryne vstoupil po ukončení hráčské kariéry do dominikánského řádu a v sobotu byl v Dublinu vysvěcen za přítomnosti rodiny a přátel na kněze.

 „Náš bratr a váš milovaný syn a přítel – byl vybrán Ježíšem Kristem, nejvyšším veleknězem, aby veřejně vykonával v Jeho jménu kněžský úřad v církvi,“  řekl při slavnostní ceremonii Arcibiskup Augustin de NoÏe, který přicestoval z Říma, aby provedl obřad kněžského svěcení.

Mulryne debutoval v Manchesteru v roce 1995. V roce 1999 přestoupil do Norwich a odehrál za ně 135 zápasů. Prosadil se i v reprezentaci Severního Irska, kde si připsal 27 startů. Následovala angažmá v Cardiff City, Leyton Orient a Kings Lynn. Během nejlepších let své kariéry Mulryne vydělával v přepočtu až 20 milionů korun ročně.

V jednatřiceti letech Mulryne ukončil svou fotbalovou dráhu a věnoval se charitativním aktivitám, studiu filosofie a teologie. V roce 2009 vstoupil do kněžského semináře a roku 2012 nastoupil noviciát v dominikánském řádu.

„Po zralé úvaze jsi, drahý bratře Philipe, ukázal svou připravenost přijmout službu, ke které jsi byl povolán. Ať jsi nabyl jakéhokoliv zisku, považuješ ho za ztrátu. V pravém slova smyslu ti tvoje sportovní kariéra pomohla připravit se na tento okamžik. Pracoval jsi tvrdě, abys dosáhl svého cíle a tím cílem je nyní Ježíš Kristus,“   pronesl arcibiskup Nole během slavnostního obřadu.

 

-mn-
Foto: Phil Mulryne/ dominicans.ie

 

 

Kategorie: Nezaradené,Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář