OĽaNO a KU se spojují. Matovič vyzval k obraně křesťanských hodnot, před „fašistickými čižmami“

Bratislava – Na společné tiskové konferenci oznámili představitelé obou stran, že OĽaNO půjde do parlamentních voleb spolu s mimoparlamentní Křesťanskou unií.

Bývlá europoslankyně Anna Záborská založila stranu Křesťanskou únii spolu s poslancem Richardem Vašečkou, když se nedostala na kandidátku KDH ve volbách do EP (Křesťansko-demokratické hnutí), kde je předsedou Alojz Hlina.

KDH a KÚ společně jednali o případné spolupráci do parlamentních voleb. Ty však ztroskotali na nespokojenosti KÚ s nabídkou KDH. Igor Matovič, předseda OĽaNO na tiskové konferenci prozradil, že KDH mělo Křesťanské unii nabídnout dva místa s podmínkou, že tam nemůže být Anna Záborská a Richard Vašečka.

Matovič vyzval křesťanské voliče, aby šli ve společném šiku a nedovolili, aby „fašistické čižmy“ přebrali křesťanskou agendu. Svým vyjádřením narážel na stranu ĽSNS, jejíž představitelé se často hlásí ke křesťanským hodnotám a jejich velkoplošné reklamy mají heslo Za Boha a za národ.

Poslanec NR SR Marek Krajčí je rád, že hnutí OĽaNO a jeho lídr Igor Matovič dělá vše pro spojování demokratických sil před důležitými parlamentními volbami v únoru 2020. Tyto volby totiž rozhodnou o charakteru země, která je poznamenána extrémní korupcí a mafiánskými praktikami. I díky této snaze nabídl KÚ nejlepší podmínky. „Politici jako Richard Vašečka a Anna Záborská mi byli vždy velmi blízcí, nakonec Richard Vašečka mě před posledními volbami pozval do politiky na kandidátku OĽaNO. Proto jsem rád, že i v následujících volbách budeme opět na společné kandidátce a naši společní voliči nás opět mohou volit,“ řekl Krajčí, který v hnutí OĽaNO působí jako jeho stínový ministr zdravotnictví.

Poslanec (ĽSNS) Milan Mazurek přišel v září o svůj mandát. Podle nejvyššího soudu se xenofobními výroky na adresu Romů a muslimů dopustil trestného činu. Policie Mazurka už v minulosti vyšetřovala kvůli výrokům o holocaustu.

Parlamentní volby se uskuteční příští rok v únoru. Současná koalice čelí skandálům, které vycházejí na povrch po smrti novináře a jeho přítelkyně. Slovenské deníky přinášejí zprávy zveřejněné z mobilní aplikace Threema Mariána Kočnera, podle kterých se mělo několik vysoce postaveních úředníků ve státní správě dopouštět trestních činů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 22, října 2019  Foto: Facebook – Oľano

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář