Online mši z kostela v Polné na Jihlavsku sledovaly stovky lidí

Jihlava – Dopolední online mši z chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Polné na Jihlavsku sledovaly stovky lidí. V přímém přenosu na internetu mohli věřící z kostelů na Vysočině vidět i nedělní obřad v Rokytnici nad Rokytnou na Třebíčsku. Kostelní lavice zůstaly prázdné po čtvrtečním vyhlášení nouzového stavu vládou kvůli šíření koronaviru. Biskupové věřícím doporučili sledovat mše ve sdělovacích prostředcích.

„Je to poprvé, kdy sloužím nedělní mši svatou v prázdném chrámu,“ řekl polenský děkan Zdeněk Krček v úvodu dnešní promluvy. Mimo jiné podotkl, že názory na rozhodnutí vlády a biskupů se různí. „Ale každý si uvědomme, že nejzranitelnější ve farnosti jsou ti nejstarší, kterých je na bohoslužbách nejvíce,“ uvedl.

Mše z polenského římskokatolického kostela se vysílala na YouTube kanálu. Přímý přenos sledovalo okolo 600 věřících, další si ho pouštěli ze záznamu. Obřady v rokytnickém kostele lze od pátku vidět na facebookovém profilu farnosti. „Bylo potřeba koupit fotografický stojan, selfie tyč, dát tam svůj telefon a z fary přenést internet. A ještě mikrofon, aby byl lepší zvuk,“ řekl ČTK rokytnický farář Jan Krbec k přípravám přenosů.

Od úterního večera byly v Česku zakázány kulturní, sportovní i náboženské akce s předpokládanou účastí nad 100 lidí. Od pátku povolená účast klesla na 30 lidí. Tím byly podle prohlášení biskupů prakticky zrušeny veřejné bohoslužby a další církevní akce. Přehled online vysílaných mší je na webu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 15. března 2020  Foto: Wikipedie – chrám Nanebevzetí Panny Marie v Polné

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář