Open Doors: Křesťané v Indii čelí existenční hrozbě

Hinduistický nacionalismus se stává hnacím motorem rostoucí vlny pronásledování křesťanů v Indii, varuje ve své nové zprávě organizace Open Doors.

Dokument s názvem „Destruktivní lži“ přináší znepokojující informace o zastrašování křesťanů, kterým v některých případech hrozí znásilnění nebo dokonce smrt.

SOUVISEJÍCÍ Indie se „mění v údolí smrti,“ duchovní prosí o modlitby

Lidskoprávní organizace varuje, že křesťané v Indii nyní čelí „existenční hrozbě“, přičemž z rostoucí perzekuce viní hlavně hinduistické nacionalisty, podle kterých je všechno skutečně indické pouze hinduistické a všechno ostatní vidí jako cizorodé prvky, které se chtějí etablovat v zemi, a proti kterým je nutné zakročit.   

Open Doors jako příklad uvádí příběh těhotné ženy, která poté, co ji zfanatizovaný dav hinduistických nacionalistů kopal do břicha, porodila mrtvé dítě. Při dalším případě, v policejní cele zemřel dělník, kterého předtím zbil dav lidí.  

„Prostřednictvím dezinformací a protikřesťanské propagandy tento kulturní a politický program, který se snaží o náboženskou očistu společnosti, je často namířen na nejchudší na této planetě. Jejich situace potřebuje naléhavou mezinárodní pozornost,“ cituje zprávu Open Doors portál Christian Today.

Open Doors dále konstatuje, že pronásledování se během pandemie jen zhoršilo. Zpráva podrobně popisuje soustředěnou kampaň dezinformací namířenou proti křesťanům a muslimům, podle které měli úmyslně šířit virus a infikovat hinduisty.

Namísto pomoci obětem dokument obviňuje policii, soudy a politiky z ignorování a v některých případech dokonce za tolerování pronásledování věřících. Existují důkazy o tom, že policie odmítla zatknout nebo odradit davy lidí od zastrašování křesťanů a muslimů.

Jeden z spoluautorů zprávy, kterého z bezpečnostních důvodů nelze jmenovat, uvedl: „Míra, v níž … se státní úřady účastní na násilí, je šokující.“

„Policie, soudci nižších soudů, ti všichni … se dohodli na obtěžování těchto menšin. A politici, přední náboženští vůdci a vlivní vlastníci médií [dávají] velmi jasné signály, že toto [chování] je žádoucí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autoři zprávy vyzývají k založení mezinárodní vyšetřovací komise, která by zaznamenávala úrovně násilí a porušování lidských práv vůči náboženským menšinám v Indii.

-red- Datum: 3. července 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář