Orbán a Putin se setkali s představiteli pravoslavné církve a slíbili pomoc křesťanům

Budapešť – Maďarský premiér Viktor Orbán a ruský prezident Vladimir Putin označili Blízký východ za „kolébku křesťanství.“ Oba politici se sešli dne 30. října v Budapešti na společném setkání s vůdci pravoslavných církví na Blízkém východě.

Prezident Putin vyjádřil obavy ohledně „hromadného exodu“ křesťanů z oblastí vojenského konfliktu na Blízkém východě a přislíbil, že Rusko „učiní vše,“ aby chránilo křesťany, kteří jsou „v nebezpečí, čelí pronásledování, jsou zabíjeni, znásilňováni a okrádáni,“ informuje portál Barnabas Fund, který monitoruje pronásledování křesťanů.

Orbán na schůzce potvrdil, že Maďarsko chce zřídit „mezinárodní alianci“ na pomoc křesťanům a jiným menšinám, které čelí pronásledování.

Křesťané na Blízkém východě prožili těžké pronásledování a násilné konflikty. Patriarcha Ignatius Afrem II ze Syrské pravoslavné církve řekl: „Mnohokrát máme pocit, že jsme jako křesťané na Blízkém východě opuštěni. Pociťujeme to tak, že nemáme přátele. Nikdo se o nás nestará.“

Maďarsko v roce 2016 vytvořilo úřad zaměřený na zmírnění perzekuce křesťanů na Blízkém východě po předchozím setkání mezi Orbánem a vedoucími představiteli pravoslavných církví. Organizace Barnabas Fund podporuje projekty pro křesťany v

Sýrii prostřednictvím kanceláře Patriarchy Afrema a dalších projektových partnerů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 8. listopadu 2019  Foto: Wikimedia Commons – Putin a Orbán

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář