Ordinovaná baptistka z Portugalska a reformovaný misijní pastor z Nizozemska povedou evropské evangelikály

Connie Main Duarteová (Portugalsko) a Jan Wessels (Nizozemsko) nahradí v říjnu 2022 Thomase Buchera.

Evropská evangelikální aliance (EEA), orgán zastupující přibližně 23 milionů evangelikálních křesťanů, informovala o novém vedení. Connie Main Duarteová a Jan Wessels převezmou funkci po Thomasi Bucherovi, který od roku 2012 zastává pozici generálního sekretáře.

„S velkou radostí oznamuje představenstvo Evropské evangelikální aliance (EEA) jmenování Connie Main Duarteové z Portugalska a Jana Wesselse z Nizozemska, kteří nahradí Thomase Buchera ze Švýcarska a stanou se novými generálními tajemníky EHP. Thomas odejde do důchodu po akcii Hope, která bude na začátku října 2022, po 10 letech věrné služby,“ píše na svém webu portál Evangelical Focus

SOUVISEJÍCÍEvropská evangelikální aliance je „hluboce znepokojena“ porušováním lidských práv v Rusku

Jak Connie Main Duarteová, tak Jan Wessels působili jako členové představenstva EEA několik let a jako tým se o tuto roli ucházeli.

Connie Main Duarteová (51) se narodila a vyrostla v Kanadě. Studovala na Briercrest Bible College and Seminary a má bakalářský titul v oboru interkulturních studií a magisterský titul v oboru managementu a vedení. Connie také studovala na Mount Royal College v Calgary v Albertě a má diplom z řízení lidských zdrojů. V roce 1998 se přestěhovala do Portugalska, kde 10 let pracovala pro GBU (IFES Portugalsko). Sloužila 3 roky na portugalském baptistickém teologickém semináři, kde vyučovala duchovní formaci a homiletiku. V roce 2013 byla Connie ordinována a slouží jako spolupastorka v Meeting Point Church v Estorilu v Portugalsku.

Jan Wessels (61) je nizozemský misijní pastor křesťanského reformovaného sboru ve Veenendaalu. Studoval teologii v Apeldoornu a v Potchefstroom a je 37 let ženatý s Elisabeth. Mají tři syny a dceru, všichni dospělí. Spolu s manželkou sloužili jako misionáři téměř 18 let v Botswaně (Afrika) a Nizozemsku. Jan byl generálním sekretářem Nizozemské evangelikální aliance v letech 2010 až 2018. V roce 2018 nastoupil do Faith2Share (Oxford), globální sítě misijních organizací, jako ředitel. 

Frank Hinkelmann, prezident EEA, dodává: „Jsem nadšený z jejich jmenování. Pocházejí z různých regionů Evropy a dobře se doplňují svým nadáním, zkušenostmi a osobnostmi. Budou schopni dále rozvíjet to, co Thomas Bucher vybudoval se svým týmem v posledních letech,“ uvádí Evangelical Focus. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. února 2022 Foto: Sociální sítě – Duarteová a Wessels

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář