Organizace Open Doors vyzvala k modlitbám za pronásledovanou církev a za křesťany v Gaze

Generální ředitelka křesťanské charitativní organizace Open Doors říká, že Ježíšovy modlitby by měly křesťanům ukázat, že modlitba nikdy není zbytečná, pokud jde o podporu křesťanů po celém světě.

Henrietta Blythová vyzvala věřící, aby podpořili nedělní Mezinárodní den modliteb za pronásledovanou církev, který je věnován milionům věřících na celém světě, kteří nemohou svobodně pořádat své bohoslužby, včetně bratří a sester v Gaze.

SOUVISEJÍCÍSpojené státy již nejsou bezpečným útočištěm pro pronásledované křesťany, tvrdí Open Doors

Říká, že věřící v Gaze kontaktovali Open Doors s tím, že se cítí být celosvětovou církví zapomenuti, a vyzývá křesťany na celém světě, aby vyhledávali jejich individuální příběhy a modlili se za ně.

„Prosí nás, abychom se modlili za to, aby církev byla i nadále majákem naděje a aby oni sami byli solí a světlem ve svých společenstvích… za útěchu pro lidi, kteří ztratili své blízké, a zejména za rodiny rukojmích, které nevědí, co se s nimi děje… a za mezinárodní společenství, za moudrost pro vedoucí představitele, abychom dokázali naslouchat tomu, co prožívají naši pronásledovaní bratři a sestry,“ informuje zpravodajský portál Premier.  

Blythová také upozornila na křesťany v Indii, Číně, Severní Koreji, Pákistánu, Afghánistánu a Kolumbii, tedy v zemích, které jsou na předních místech žebříčku pronásledování, který vytváří Open Doors. 

„Mnozí tamní křesťané sdílejí naši víru, ale ne naši svobodu, nemohou svobodně uctívat Ježíše, jak by si přáli, a skutečně, mnozí z nich, zejména pokud konvertovali z jiných náboženství, zažívají obrovský odpor, a to jak od svých nejbližších, tak od svých rodin,“ dodala. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. listopadu 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Ano je to celosvětová ostuda že organizovani křesťané ve světě nepodpoří zabíjené mrzačené a vyháněné křesťany v Palestině. Souvisí to s ideologií dispenzacionalismu to je hlavní důvod.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář