Organizace Samaritan’s purse vybuduje 55 kostelů a 390 domů v hurikánem poškozeném Portoriku

Evangelikální humanitární organizace Samaritan’s purse zahájila víceletý plán obnovy 390 domů a 55 kostelů ve středním a jižním Portoriku. Budovy byly vážně poškozeny hurikánem Maria, který zasáhl ostrov v září.

Vzhledem k tomu, že se území pomalu zotavuje z bouře kategorie 5, organizace je na místě a poskytuje podporu komunitám, které zůstaly v nouzi dokonce devět měsíců poté, co hurikán zcela zničil infrastrukturu ostrova.

Jeden z 55 kostelů, které Samaritan’s purse pomáhá obnovit, náleží 45členné Iglesia Cristiana Carismática Monte de Sión v Adjuntasu. Kvůli bouři byla zničena střecha kostela.

Pastor Santiago vysvětlil, že by pravděpodobně trvalo jeho sboru tři roky, než by zcela obnovili budovu, kdyby Samaritan’s purse nepřišla ku pomoci.

Církev se původně pokoušela o obnovu sama a požádala o půjčky od několika různých institucí, včetně vládního subjektu a soukromé banky, ale žádosti byly odmítnuty. „Samaritan’s purse Bůh poskytl, aby obnovil náš sbor,“ řekl Santiago.

Samaritan’s purse také hledá způsoby, jak zajistit pastory, kteří jsou v nelehké situaci způsobené hurikánem. „Mnozí členové odešli do Spojených států,“ řekl Ovington z organizace Samaritan’s purse. „Jiní členové utrpěli tolik škod, že jejich příspěvky do církve musely klesat, protože opravují své vlastní domovy. Je to opravdový nápor na pastory.“

Kromě výstavby domů a kostelů plánuje Samaritan’s purse i projekt solární energie, který pomůže 100 domům ve městě Yabucoa. Přestože byla obnovena velká část ostrova, obyvatelé Yabucoa jsou stále postiženi přerušovanými výpadky.

„Je důležité, aby lidé v Portoriku věděli, že na ně nezapomeneme a že je Bůh miluje,“ řekl prezident organizace Franklin Graham, syn evangelisty Billyho Grahama. „Byli jsme v Portoriku přítomni od té doby, kdy udeřil hurikán Maria, a budeme jim i nadále pomáhat znovu vybudovat jejich životy.“

 

 

Autor: -mn- Zdroj: The Christian Post Foto: Samaritans Purse 

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář