Oscar Pistorius ve vězení vede biblickou skupinku

Johannesburg – Oscar Pistorius, bývalý paralympionik, si v jihoafrickém vězení odpykává trest za vraždu přítelkyně Reevy Steenkamp z roku 2013. Jeho otec Henke Pistorius pro deník The Times uvedl, že sportovec nyní za mřížemi organizuje pro své spoluvězně biblickou skupinku.

Henke Pistorius v rozhovoru řekl, že „Oscar byl vždy opravdovým Božím dítětem“. Biblické skupinky se podle něj účastní i nejobávanější vězňové. „Nepochybuji o tom, že Oscar změnil vězeňské prostředí k lepšímu, snaží se mezi lidmi hrát roli prostředníka a mít pozitivní vliv,“ popsal.

„Cítí, že působí změnu pro ty, kteří ji opravdu potřebují – potřebují dát svým životům smysl, záměr a naději. A ve výsledku se věci zlepšily i pro něj. Je to krásný příběh,“ vysvětlil otec bývalého sportovce. „Jsou to tvrdí chlapi, problematičtí vězni, teď se ale všichni jednou nebo dvakrát týdně scházejí nad Biblí,“ dodal.

Během procesu matka zavražděné ženy June Steenkamp uvedla, že Oscarovi odpouští, ale přesto chce, aby byl potrestán. „Cítí, že je správné Oscarovi odpustit. To ho ale stále nezbavuje viny za zločin, který spáchal. Je třeba, aby pochopil, že za to musí zaplatit,“ vysvětlil otec oběti postoj své manželky. „June mu odpustila, aby mohla sama pokračovat ve svém životě,“ dodal.

V dubnu tohoto roku Pistorius vyčerpal všechny zákonné možnosti na snížení trestu, když jihoafrický nejvyšší soud odmítl jeho žádost o odvolání.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Kristýna Gillíková Zdroj: Christian Today  Foto: Wikimedia Commons, Oscar Pistorius

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář