OSN označila Izrael za jediného porušovatele práv žen na světě; Írán, Saúdská Arábie a Jemen mezi hlasujícími

ŽENEVA – Írán, Saúdská Arábie, Jemen a Pákistán patřili mezi členy 54-členné hospodářské a sociální rady OSN, který 23. července hlasoval za to, aby byl Izrael jako jediný stát na světě odsouzen, že porušuje práva žen.

UN Watch informuje, že židovský stát byl opakovaně odsouzen usnesením, že je „hlavní překážkou“ pro palestinské ženy, pokud jde o „jejich postup, samostatnost, a integraci do rozvoje jejich společnosti.“

Z 20 bodů v agendě hospodářské a sociální rady OSN na období 2018–2019 byl pouze jeden bod zaměřen na odsouzení konkrétní země. Všechny ostatní oblasti se týkaly globálních témat, jako je pomoc při katastrofách a využití vědy a technologie pro rozvoj.

Výroční zasedání ignorovalo podle UN Watch porušovaní nejvážnějších případů práv žen na světě a odmítl přijmout jediné usnesení o situaci žen v Saúdské Arábii, Íránu, Pákistánu nebo Konžské demokratické republice, přičemž všechny byly zařazeny mezi deset nejhorších zemí v loňské zprávě Global Gender Gap, kterou vypracovalo Světové ekonomické fórum, dodává UN Watch.

Hillel Neuer, výkonný ředitel UN Watch, odsoudil zneužívání orgánu OSN ze strany delegátů zaměřeného na Izrael.

„OSN dosáhla nových výšin absurdity tím, že odsoudila pouze Izrael za porušování práv žen,“ ale neříkala nic o Íránu, Saudské Arábii nebo o Jemenu.

„Když máte mezi členy Rady OSN Írán, Saúdskou Arábii a Jemen, které obviňují Izrael z porušování práv žen, jste v divadle plném absurdit,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 30. července 2019  Foto: UN Watch – Zasedání v sídle ECOSOC, ilustrační foto.

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář