OSN vyjádřila znepokojení nad lynčem křesťanské studentky v Nigérii

Organizace spojených národů napsala nigerijské vládě dopis, v němž vyjádřila své znepokojení nad loňským zabitím křesťanské studentky. 

Deborah Emmanuelová byla 12. května 2022 veřejně zlynčována davem islamistických extremistů ve své škole ve státě Sokoto. K útoku došlo poté, co byla obviněna z rouhání proti proroku Mohamedovi. 

SOUVISEJÍCÍ – Unesená křesťanka Leah Sharibuová je podle charity stále naživu a narodilo se jí třetí dítě

Portál Christian Today informuje, že OSN v srpnu zaslala nigerijské vládě dopis s obviněním týkajícím se smrti Emmanuelové, který byl zveřejněn tento týden poté, co vláda neodpověděla v 60denní lhůtě. 

Dopis vyjadřuje „naprosté znepokojení“ nad její smrtí, zjevnou nedbalostí policejního stíhání a nedostatkem odpovědnosti pachatelů její vraždy.

OSN dále odsuzuje zatčení a věznění Rhody Jatauové ve státě Bauchi poté, co údajně sdílela na WhatsApp video odsuzující vraždu studentky.

Paní Jatauová je stále za mřížemi „za to, co se zdá být pouhým pokojným výkonem jejího práva na svobodu projevu a svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení“, uvádí se podle Christian Today v dopise.

„V širším měřítku vyjadřujeme znepokojení nad kriminalizací rouhání v Nigérii, která je v rozporu s mezinárodním právem a normami v oblasti lidských práv, a nad rostoucími případy násilí souvisejícími s obviněními z rouhání, jejichž terčem jsou náboženské menšiny v Nigérii, které jsou napadány davem a zabíjeny,“ uvádí se v dopise.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář