Ostravský křesťanský festival Slezská lilie nabídne koncerty i přednášky

Ostrava – Mezinárodní křesťanský festival Slezská lilie, který se koná od 9. do 11. června v Ostravě, nabídne koncerty i přednášky a mše indického katolického kněze Jamese Mandžakala. Jeho součástí bude také benefice pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ostravsko-opavského biskupství Ondřej Elbel.

Festival se bude konat na třech místech krajské metropole. Program organizátoři připravují před katedrálou Božského Spasitele v centru města, v Ostravar Aréně a také za kostelem Antonína z Padovy v Ostravě-Kunčičkách. Páteční program nazvaný Večer nadějí bude zaměřený hlavně na hudbu. Na scéně před katedrálou vystoupí od 20:00 zpěvačka Bára Basiková s Blue cimbálem. „S pop-rockovou kapelou, kde kytary nahradil první electro-cimbal, zazní její skladby, lidové písně, ale i známé světové hity ve zcela jedinečném zvuku. Vystřídá ji zpěvák, jehož velkou inspirací je Bobby McFerrin – Ondřej Ruml se zábavným hudebním vystoupení s prvky stand-up comedy,“ uvedl Elbel.

SOUVISEJÍCÍDobrovolnictví na festivalu UNITED

V sobotní části festivalu Noci lilie bude pódium před hlavním chrámem diecéze patřit od 19:30 skupině Lévi. V další hudebním vystoupení zazní duchovní skladby Zdeňka Krále v podání ansámblu Musica da camera Brno se sólisty Lenkou Cafourkovou a Jakubem Kubínem pod vedením dirigenta Martina Franzeho. Na nedělní Den andělů se festival přesune za kostel sv. Antonína z Padovy, kde se představí například křesťanská kapela Lift Up.

Mimo hudební program se ale návštěvníci budou moci setkat také s indickým knězem Mandžakalem, který je členem Kongregace misionářů sv. Františka Saleského, a to během pátku a soboty v Ostravar Aréně a v neděli u kostela v Kunčičkách. „Kněz vykonal řadu evangelizačních cest do více než 86 zemí světa a je autorem mnoha knih, básní a článků,“ uvedl mluvčí. Bližší informace k programu i samotnému festivalu lze najít také na webových stránkách www.slezskalilie.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. června 2023 Foto: Slezskalilie.cz

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář