Ozbrojenci v Nigérii zaútočili na katolický kostel, zabili desítky lidí

Abuja (ČTK) – Ozbrojenci ve státě Ondo v jihozápadní části Nigérie dnes zaútočili na katolický kostel. Podle médií si útok vyžádal desítky mrtvých, včetně žen a dětí. Jeden z místních zákonodárců podle agentury AP uvedl, že ozbrojenci zabili nejméně 50 lidí a unesli kněze.

Ozbrojenci při útoku údajně použili střelné zbraně i výbušniny. Guvernér státu Ondo Rotimi Akeredolu událost označil za „nevyprovokovaný útok“, při kterém byli zabiti nevinní lidé. „Použijeme všechny dostupné prostředky, abychom útočníky dopadli a potrestali,“ prohlásil. Zatím však není jasné, kdo za útokem stojí, píše AP.

Útok odsoudil také nigerijský prezident Muhammadu Buhari a označil jej za „ohavný“. Papež František uvedl, že se modlí za oběti incidentu. „Papež se dozvěděl o útoku na kostel v nigerijském Ondu a smrti desítek věřících, včetně mnoha dětí,“ píše se v papežově prohlášení, které zveřejnil tiskový úřad Vatikánu. Podle komuniké se stále čeká na vyjasnění okolností krveprolití.

Nigérie se potýká s útoky ze strany ozbrojených gangů, ty se však většinou odehrávají na severozápadě země. Stát Ondo je v Nigérii považován za jeden z nejklidnějších.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář