Padesát tisíc lidí se účastnilo evangelizační kampaně Grega Laurieho 

Několikadenní evangelizační akce pastora Grega Laurieho se zúčastnilo 50 000 lidí a více než 8 600 z nich se rozhodlo pro následování Krista. 

Akce nazvaná SoCal Harvest se konala minulý víkend na fotbalovém stadionu Angel Stadium v kalifornském Anaheimu. Kromě přítomných na stadionu sledovalo akci dalších 160 000 lidí online. Na dvoudenní akci vystoupily významné hvězdy současné křesťanské hudby, jako například Jeremy Camp, Phil Wickham nebo Newsboys. 

SOUVISEJÍCÍTisíce lidí si přišlo v Miláně vyslechnout evangelizační kázání Franklina Grahama

Laurie řekl lidem shromážděným na stadionu, že „Bůh změnil běh mého života a může to udělat i pro vás,“ informuje portál The Christian Post. 

„Moje dnešní naděje nespočívá v politicích nebo světových vůdcích. Není v technologiích, v penězích ani v majetku. Není ani v náboženství,“ řekl americký evangelikální pastor. „To, co všichni hledáme, není něco, co máte ve svých rukou. Je to něco, co se odehrává ve vašem srdci ve vztahu s Bohem skrze Ježíše Krista.“

Do programu byla také začleněna témata z připravovaného filmu „Jesus Revolution“, který vychází z probuzeneckého hnutí, jež se odehrávalo v 60. a 70. letech 20. století v Kalifornii. Film se soustředí na to, jak toto křesťanské hnutí osobně ovlivnilo život mladého Laurieho, který se tehdy setkal s pouličním kazatelem Lonnie Frisbeem.

Ve svém prohlášení, které začátkem tohoto roku sdílel s CP, uvedl Laurie, že film je „o tom, jak Ježíš pohnul a poslal do našich životů duchovní probuzení, které je cítit dodnes“.

SoCal Harvest je každoroční evangelizační akce, která se může pochlubit tím, že se jí od roku 1990, kdy se konala poprvé, zúčastnilo více než 6 milionů lidí a nejméně 600 000 lidí se rozhodlo následovat Krista. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. listopadu 2022 Foto: Hravost – Angel Stadium

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář