Pákistán: Křesťanská dívka unesena a nucena k sňatku pod hrozbou smrti

Láhaur – Čtrnáctiletá křesťanská dívka byla nedávno unesena, přinucena násilně konvertovat k islámu a k svatbě s muslimem. Následně šla před soud a podepsala prohlášení, ve kterém tvrdí, že jednala podle své svobodné vůle, informuje portál AsiaNews.

Organizace Centrum pro právní pomoc (CLAAS), která poskytuje bezplatnou právní podporu obětem náboženské nesnášenlivosti, zveřejnila tento příběh a uvedla, že dívka jednala pod hrozbou smrti.

Benish Imranová zmizela z domova 2. července. Únosce Waheed Ahmed ji přinutil popřít křesťanskou víru a vdát se. Následujícího dne Imran Masih, otec čtrnáctileté dívky, šel na policejní stanici a podal stížnost na neznámého pachatele. Nevěděl totiž, co se stalo s jeho dcerou.

O několik dní později ho policie informovala, že obdržela potvrzení od dcery o manželství ze dne 12. července před okresním soudcem v Láhaur. Otec dívky spolu s právničkou neziskové organizace podali odvolání proti manželství.

Během slyšení Benish řekla soudci, že jí bylo 19, že přijala islám a vdala se za manžela z vlastní svobodné vůle. Advokátka protestovala a uvedla, že věk dívky je nepravdivý, a prokázala to rodným listem, který ukazuje datum 8. října 2005.

Advokátka uvedla, že podle pákistánského práva se dívka nemohla vdát. Žádala proto, aby její prohlášení nebylo zaznamenáno. Soudce to však nepřijal a ponechal dívčino prohlášení.

Podle CLAAS skutečnost, že Benish klamala je „běžnou praxí.“ „Dívky často taková prohlášení dělají, protože již žijí se svými únosci“ a „hrozí smrt jejich rodině, a proto oběti často nemají na výběr.“

„V posledních měsících byly uneseny a násilně konvertovaly k islámu desítky žen a nezletilých dívek a jejich počet neustále roste,“ řekl Nasir Saeed, ředitel britské pobočky CLAAS.

Křesťanští a hinduističtí aktivisté zorganizovali protesty, aby poukázali na problém únosů. Saeed poznamenal, že „vláda tomuto problému nevěnuje žádnou pozornost.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 23. srpna 2019  Foto: Wikipedie – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář