Pákistánská křesťanka osvobozena z nuceného sňatku s muslimským únoscem

Pákistánský soud pro rodinné záležitosti zrušil nucený sňatek Reehy Saleemové, křesťanské dívky, která byla v roce 2019 unesena cestou ze školy. Soud rozhodl, že sňatek s jejím muslimským sousedem, v jehož rámci byla donucena konvertovat k islámu, nebyl platný.

Reeha, která byla v době únosu sedmnáctiletou studentkou, vypověděla, že její podpis na oddacím listě byl získán nátlakem, uvedla organizace pro právní ochranu ADF International, která ji u soudu zastupovala prostřednictvím svých místních spolupracovníků. 

SOUVISEJÍCÍMuslimští ozbrojenci v Pákistánu zabili 14letého křesťanského teenagera

Soud konstatoval, že se za svého únosce Muhammada Abbáse neprovdala úmyslně. Abbás, který se navzdory několika předvoláním opakovaně nedostavil k soudu, byl souzen v nepřítomnosti.

Reehino utrpení podle listu The Christian Post začalo, když ji Abbás násilím unesl a nutil ji ke sňatku a náboženské konverzi, se kterou nikdy nesouhlasila. Během soudního řízení potvrdila svou křesťanskou víru a popřela, že by dobrovolně konvertovala k islámu.

Matka unesené dívky Parveen Saleemová vyjádřila nad rozhodnutím soudu hlubokou úlevu. „Během této doby jsme čelili nepopsatelným obtížím, včetně toho, že jsme byli nuceni se skrývat, abychom unikli před únoscem Reehy, který rodině neustále vyhrožoval. Trpěli jsme také náhlým ukončením Reehina vzdělávání,“ uvedla.

Parveen doufá, že po zrušení rozsudku bude moci její dcera pokračovat ve studiu a vrátit se k normálnímu životu, a děkuje právníkovi a společnosti ADF International, za podporu při zajišťování spravedlnosti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. května 2024 Foto: ADF International

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář