Pákistánská křesťanská rodina napadena při obraně své dcery

Sadigabad, Pákistán – 12. července skupina ozbrojených muslimů vedená Muhammadem Irfanem zaútočila v křesťanské čtvrti v jižním Paňdžábu na Aslama Masiha a jeho rodinu. Podle křesťanské humanitární organizace International Christian Concern (ICC) byla Masihova rodina napadena poté, co bránila svou třináctiletou dceru před únosci.

Noreen Bibi, Masihova manželka, tvrdila, že Muhammad Irfan často obtěžoval její dceru Noor a vyžadoval po ní fyzický kontakt.

„Často mou dceru škádlil a obtěžoval na ulicích,“ řekla v rozhovoru pro ICC. „Nakonec Irfan násilně vstoupil do našeho domu s úmyslem unést mou dceru. Bránili jsme se. Po neúspěšném únosu napadl s hordou ozbrojenců naši rodinu a způsobil nám mnohočetná zranění,“ prohlásila Noreen Bibi.

„Má rodina utrpěla během útoku zranění,“ pokračovala Bibi. „Nicméně policie se případem odmítla zabývat a zdravotnický personál odmítl poskytnout zraněným lékařskou pomoc,“ řekla Bibi.

Podle Noreen Bibi Irfánovi stoupenci vyhrožovali její rodině a hrozili, že jim podpálí dům, pokud podniknou právní kroky proti Irfanovi a jeho společníkům.

Pákistánské úřady většinou nejsou ochotny řešit trestní oznámení podané křesťany. Toho si je muslimská většina vědoma a povzbuzuje ji to k zneužívání křesťanské menšiny. Policie se většinou odmítá zabývat zločiny páchané na křesťanech a případy se téměř nikdy nedostanou k soudu.

Postavení křesťanů v Pákistánu ztěžuje i skutečnost, že je jim povoleno provádět pouze „špinavá“ zaměstnání, která muslimové pro jejich nečistotu odmítají vykonávat. Kvůli nezaměstnanosti si však křesťané nemohou vybírat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář