Pákistánský křesťan byl za údajné rouhání odsouzen k trestu smrti

Asif Pervaiz, sedmatřicetiletý pákistánský křesťan, byl odsouzen k trestu smrti za údajné zasílání rouhavých textových zpráv v roce 2013. Podle Pervaizova právníka neexistuje žádný důkaz, který by věřícího usvědčil z tohoto činu.

Právník Saif-ul-Malúk, který zastupoval také křesťanku Asiu Bibi, tweetoval: „Asif Pervaiz byl odsouzen k trestu smrti soudem v Láhauru za spáchání rouhání, ačkoli proto neexistovaly žádné důkazy,“ napsal.

Rozhodnutí soudu padlo téměř po sedmi letech, kdy byl říjnu 2013 Pervaiz obviněn svým muslimský kolegou Saídem Ahmídem Khokarem. Po obvinění se Pervaiz ze strachu skrýval u své rodiny, ale policie ho po týdnu pátrání našla a zatkla spolu s ním také několik jeho příbuzných.

Podle Pervaizovy rodiny byl křesťan svým kolegou v továrně na oděvy často tlačen k tomu, aby konvertoval k islámu, což Pervaiz odmítl. Před osudným dnem Pervaiz údajně ztratil SIM kartu od svého mobilního telefonu a nepožádal společnost, aby ji zablokovala. Podle Pervaizovy rodiny Khokar použil ztracenou SIM kartu k odesílání rouhavých textových zpráv, které následně byly použity k falešnému obvinění proti Pervaizovi.

Internation Christian Concern konstatuje, že v Pákistánu pravidelně dochází k falešným obviněním z rouhání, která jsou motivována osobními mstami nebo náboženskou nenávistí. V současné době je podle ICC v Pákistánu uvězněno 25 křesťanů na základě obvinění z rouhání.

Regionální manažer ICC, William Stark k případu pákistánského křesťana uvedl: „Jsme zarmouceni rozhodnutím soudu, který odsoudil Asife Pervaiza k trestu smrti podle zákonů o rouhání. Obzvláště nás znepokojuje, že rozsudek byl vynesen bez předložení dostatečných důkazů.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. září 2020 Foto: ICC – Asif Pervaiz

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář