Palestinský pastor o své službě v Izraeli

Křesťanská televize CBN si pozvala do studia hosta z Izraele, který slouží jako pastor arabské komunitě křesťanů. Izrael je kolébkou křesťanské víry a v současnosti je také centrem nepokojů mezi arabským a židovským obyvatelstvem.

Křesťané v této době tvoří jen zlomek společnosti a pastor Steven Khoury stojí před nelehkým úkolem vést své společenství uprostřed všech těch nepokojů.

Khoury se narodil v Betlémě a je presidentem Holy Land Mission, která se již třicet let snaží dělat misii mezi arabskou komunitou žijící v Izraeli, kde často čelí válce a chudobě.

„Dvacet let trvající na misijním poli mě nejen učilo misionářskému životu, ale také bojům a bitvám každého věřícího,“ říká Khoury pro CBN news. „Bůh mi to dal na srdce. Ukázal mi, že Arabové mohou přijít ke spáse, ukázal mi, že Židé mohou přijít k Mesiášovi a že lidé v Izraeli ztrácejí naději v tomto životě,“ uvedl dále.

Na rozdíl od většiny arabských křesťanských organizací vychází z toho, co nazývají „teologie celé smlouvy“, což znamená, že věří, že Boží smlouvy – včetně té, dané Izraelu – jsou věčné.

Khoury navštěvoval biblickou vysokou školu v Springfieldu v Missouri a získal bakalářský titul v ​​pastorační službě a teologii. Je nejmladším arabským pastorem v Izraeli a okolních arabských zemích.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons, Jeruzalém

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář