Papež daroval šedesát tisíc euro každé syrské diecézi

Vatikán/Damašek – Papež František daroval každé ze syrských diecézí 60 tisíc euro, aby je vynaložily na pomoc nejpotřebnějším lidem.

Polovinu částky obdrží v tomto měsíci, další příspěvek pak v lednu příštího roku, potvrdil pro agenturu SIR apoštolský nuncius v Sýrii, kard. Mario Zenari. „Co se týče využití této finanční podpory, přísluší zodpovědným lidem přímo na místě“, dodal.

Kardinál Zenari dále informoval o své schůzce s papežem Františkem, který, jak sdělil, reaguje na dění „v milované a zmučené Sýrii především modlitbou, která je naší hlavní zbraní, ale též všemi dalšími prostředky, které má k dispozici, tedy diplomacií a charitou“.

Jeho nový osobní dar se připojuje k již existující pomoci katolické církve, která proudí institucionálními kanály, jako je specializovaná papežská agentura Roaco a další, vysvětlil apoštolský nuncius v Sýrii. Od roku 2017 zaslala katolická církev na Blízký východ 286 milionů dolarů, z toho 107 byl určeno Sýrii. Jedná se o dary katolíků z celého světa spolu s vládními příspěvky národním Charitám a jiným dobročinným institucím, které byly věnovány na humanitární pomoc v Sýrii.

Jak nicméně kardinál Zenari poznamenal, Sýrii potřebuje především pomoc mezinárodního společenství, která zatím zaostává. „Řešení syrské krize by bylo možné najít v Radě bezpečnosti OSN, kde ovšem jedna země už šestnáctkrát uplatnila právo veta, a to v klíčových momentech. Je tedy jasné, že válka v Sýrii skončí, až to rozhodne Rada bezpečnosti“, uzavírá apoštolský nuncius v Sýrii.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 7. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář