Papež daroval třicet ventilačních přístrojů

Vatikán – Jak sdělila Papežská dobročinná pokladna, papež František věnoval třicet přístrojů na umělou plicní ventilaci do italských nemocnic v oblastech nejvíce zasažených koronavirem.

Přístroje byly zakoupeny v předchozích dnech a papež pověřil svého almužníka, kard. Konráda Krajewského, aby zjistil, kde jsou nejvíce zapotřebí. Solidární sbírky na obdobné účely nyní probíhají po celé Itálii, jak mezi soukromými občany, tak prostřednictvím obcí, nejrůznějších nadací, sdružení a sdělovacích prostředků.

Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil v pátek papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět podle agentury Reuters tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.

Vatikán v úterý oznámil, že eviduje čtyři případy nákazy koronavirem. Všichni infikovaní byli buď hospitalizováni, nebo jsou v domácí karanténě. Také poslední, dnes italským tiskem oznámený nakažený muž, asi padesátiletý pracovník vatikánského státního sekretariátu, je v nemocnici.

Itálie, která papežský stát obklopuje, je nejpostiženější zemí v Evropě. Koronavirem se tu nakazilo už více než 86.000 lidí a 9100 jich nemoci COVID-19 podlehlo. Většina zaměstnanců Vatikánu žije podle agentury AFP v italském hlavním městě Římě a za prací denně dojíždí. Nyní jich ale většina pracuje z domova.

 

Autor: -red- Vatikánský rozhlas, ČTK  Datum: 28. března 2020  Foto: screenshot – italská nemocnice

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář