Papež František bude v Indonésii předsedat mezináboženskému setkání v mešitě

Řím – Vatikán dnes oznámil dosud nejdelší zahraniční cestu papeže Františka, píše agentura AP. Hlava katolické církve pojede v září do Singapuru, Papuy Nové Guiney, Východního Timoru a Indonésie, kde bude v jakartské mešitě předsedat mezináboženskému setkání. Indonésie je největší dominantně muslimskou zemí na světě. Cestu má 87letý František naplánovanou mezi 2. a 13. zářím.

Asijskou cestu měl František původně podniknout v roce 2020, zbrzdila ji však pandemie covidu-19. S 11 naplánovanými dny bude letos nejdelší cestou, kterou vatikánský suverén za 11 let ve funkci absolvoval. Ve vzduchu je otázka papežova zdraví, podotýká AP, ačkoliv v posledních měsících František působil, že se zdravotně cítí dobře, byť se při svých cestách stále častěji spoléhá na invalidní vozík.

V Asii papeže čekají typická setkání s hlavami států a vlád, rozhovory s diplomaty, vrcholně postavenými církevními představiteli i veřejné mše. Kromě toho má v itineráři setkání s mladými lidmi, chudými a hendikepovanými i seniory, píše AP.

SOUVISEJÍCÍ Zatvrzelý kritik papeže byl odsouzen za schizma a exkomunikován

Na Východním Timoru, bývalé portugalské kolonii, má katolická církev významný vliv. František se nicméně patrně setká s negativním odkazem nositele Nobelovy ceny za mír z roku 1996, biskupa Carlose Ximenese Bela, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání zdejších chlapců v 90. letec. Od Vatikánu v roce 2020 dostal mimo jiné zákaz kontaktů s nezletilými.

Po návratu do Říma v polovině září se papež hodlá vydat na čtyřdenní návštěvu Belgie – jedinou další zahraniční cestu, kterou má na letošek zatím naplánovanou.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. července 2024 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář