Papež František bude ve Vatikánské bazilice sloužit mši za migranty

Vatikán – V pondělí 8. července bude papež František ve Vatikánské bazilice sloužit mši za migranty, u příležitosti šestého výročí návštěvy na italském ostrově Lampedusa.

Jak sdělil tiskový mluvčí, bohoslužby se zúčastní asi 250 lidí, jak migrantů a uprchlíků, tak záchranářů. František ve spolupráci se sekcí pro migranty a uprchlíky vatikánského Úřadu pro službu integrálnímu lidskému rozvoji zamýšlí připomenout ty, kteří na migračních trasách ztratili život, a zároveň povzbudit všechny lidi, kteří se každodenně zasazují o přijetí, doprovod a začlenění imigrantů do našich společností.

Již v úterý nicméně papež zveřejnil videoposelství, kterým si přeje upozornit na zářijový Světový den migrantů a uprchlíků.

„Varujte se, abyste nikým z těchto nepatrných nepohrdali. Říkám vám: Jejich andělé v nebi stále hledí na tvář mého nebeského otce“ (Mt 18,10). Nejde jenom o migranty – jde o to nikoho nevyřazovat. Současný svět je den ze dne elitářštější a krutější vůči vyřazovaným,“ řekl papež.

Dále uvedl, že „rozvojové země vyčerpávají své nejlepší přírodní a lidské zdroje ve prospěch několika privilegovaných trhů. Války zasahují pouze některé oblasti světa, ovšem výroba a prodej zbraní se odehrává v jiných oblastech, které pak odpírají péči uprchlíkům a nechtějí přijímat azylanty z těchto válečných konfliktů. Mnohdy se mluví o míru, ale zbraně se nadále prodávají. Lze tedy mluvit o pokryteckých řečech? Důsledky toho všeho trpí zejména ti nepatrní, chudí, zranitelní.“

„Autentický rozvoj se naopak zaměřuje na začlenění, je inkluzivní a jeho cílem je zapojit všechny muže a ženy na tomto světě, podporovat jejich integrální růst a mít starost o budoucí generace. Pravý rozvoj je inkluzivní, plodný a orientovaný do budoucnosti,“ uvedl papež na závěr.

Loď s migranty rozdělila veřejné mínění

Německá kapitánka tento týden svým počínáním rozdělila veřejné mínění v Evropě, když navzdory italskému lídrovi přivedla 40 přistěhovalců na břeh. Katolická církev se v reakci postavila za ní a podpořila její rozhodnutí, informuje Crux.

„Myslím, že lidský život musí být v každém případě tím hlavním orientačním bodem, který nás vede. Všechno ostatní je sekundární,“ uvedl na tiskové konferenci 29. června italský kardinál Pietro Parolin.

Zástupci katolické i evangelické církve v Německu vyslovili podporu své krajance, námořní kapitánce Carole Racketeové, zadržené na italském ostrově Lampedusa po přistání plavidla s 40 migranty, zachráněnými ve Středozemním moři, uvádí na své Facebookové stránce Radio Proglas. Podle katolického biskupa z Essenu Franze-Josefa Overbecka stojí Racketeová svým činem za křesťanskými a humánními hodnotami Evropy a nepatří do vězení.

„Musela jsem zakotvit. Obávala jsem se, že někteří migranti by mohli spáchat sebevraždu,“ řekla Racketeová v rozhovoru s italským deníkem Il Corriere Della Sera 30. června.

„Byla jsem vystrašená. Střídali jsme se několik dní, dokonce i v noci, ze strachu, že by se někdo mohl skočit do moře,“ uvedla Racketeová.

 

Autor: -mn- Vatikánský rozhlas  Datum: 5. července 2019 Foto:

 

Tags: ,

2 Komentáře

 1. Svaté písmo papeže jasně usvědčuje jako spoluviníka Antikristova. Zde vypisuju verše Svatého Písma a varování apoštola Jana :

  5Prosím tě tedy, paní, ne jako bych ti psal nové přikázání, ale jen to, které jsme měli od počátku: Milujme jedni druhé. 6V tom je láska, abychom žili podle jeho přikázání. To přikázání jste slyšeli od počátku, a tak podle něj žijte.
  7Do světa totiž vyšla spousta bludařů, kteří nevyznávají Ježíše Krista přišlého v těle. Každý takový je bludař a antikrist. 8Proto si dejte pozor, abychom neztratili to, oč jsme usilovali; nenechme se připravit o plnou odplatu. 9Každý, kdo nezůstává v Kristově učení, ale opouští je, ztrácí Boha. Kdo zůstává v jeho učení, ten má Otce i Syna. 10Pokud k vám někdo přichází s jiným než tímto učením, nepřijímejte ho do domu ani ho nevítejte. 11Kdo takového vítá, stává se jeho spoluviníkem.
  12Napsal bych vám ještě mnohem více, ale nechci to svěřit papíru a inkoustu. Mám totiž naději, že se k vám dostanu a promluvím s vámi tváří v tvář, aby naše radost byla dokonalá.

  Papež se podílí na likvidaci křesťanství v Evropě a podporuje nekřesťanské učení Islámu, které neuznává Ježíše jako syna Božího a neuznává jeho vzkříšení ! Hanba tomuto papeži.

  Odpověď
  • Už byli horší papežové (v renesanci) a církev to v důsledku dlouhodobě posílilo (nehodný papež je dobrý k tomu aby lidi nezapomněli že i papež je jenom hříšný člověk).

   Tohle je výhoda katolicmu – papež je funkce s nějakým teologicko-právním servisem okolo (a to brzdí excesy).
   Kdo brzdil excesy třeba takového Luthera, nebo Kalvína ?

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář