Papež František kritizoval stírání rozdílů mezi muži a ženami

Vatikán – Papež František dnes ve Vatikánu kritizoval stírání rozdílů mezi muži a ženami, za které podle něj může genderová ideologie. Tu papež označil za nejošklivější hrozbu dneška, napsala agentura AP. Sedmaosmdesátiletý papež také řekl, že se ještě zcela neuzdravil z chřipky, která omezila jeho program a vystupování na veřejnosti.

„Nejošklivějším nebezpečím dneška je genderová ideologie, která maže rozdíly,“ uvedl papež na zahájení církevního semináře, který se věnuje vztahu mezi muži a ženami. Podle Františka je naopak dobré, aby mezi muži a ženami panovalo plodné napětí. „Smazat rozdíly znamená smazat lidskost,“ řekla hlava katolické církve.

SOUVISEJÍCÍPapež František podstoupil vyšetření v římské nemocnici, je zpět ve Vatikánu

Genderová studia, která kritici často nazývají teorií či ideologií, se zabývají vzorci chování, které lidé přijímají či jsou jim vnucované na základě toho, zda se narodili jako ženy či muži. Studia se tak zajímají o předsudky, role či chování, které společnost očekává na základě pohlaví. Genderová studia poukazují na to, že tyto rozdíly jsou velmi často kulturně dané, a kritizují je.

Papež k přítomným krátce promluvil a řekl, že se stále zcela nevyléčil z chřipky. Jeho projev pak přečetl spolupracovník. Nemoc papeže vedla v sobotu k zrušení programu a další dny přenechal přednášení svých projevů spolupracovníkům. Ve středu se podrobil vyšetření v nemocnici.

Papež v posledních měsících opakovaně trpěl zdravotními problémy a v listopadu byl nucen zrušit některé své aktivity kvůli potížím s dýcháním. Vyšetření tehdy vyloučilo plicní komplikace. Františkovi byla v mládí, kdy ještě žil v rodné Argentině, odstraněna část jedné plíce, i proto je náchylnější k infekcím dýchacích cest.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 1. března 2024 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář