Papež František kritizoval zacházení s migranty u evropských břehů

Vatikán – Papež František dnes ostře kritizoval zacházení s migranty u evropských břehů. Odpírání vstupu migrantům označil za skandální, nechutné a hříšné. Jeho postoj je v rozporu s přístupem nastupující italské pravicové vlády, napsala agentura Reuters.

„Odpírání vstupu migrantům je skandální. Je to skutečně zločinné. Kvůli němu před námi umírají,“ uvedl papež. „Středozemní moře je tak nyní největším světovým hřbitovem,“ dodal. Prohlásil rovněž, že část migrantů poslaných zpátky končí v „koncentračních táborech, kde je vykořisťují a nakládají s nimi jako s otroky“.

Italskou premiérkou se podle agentury Reuters pravděpodobně stane Giorgia Meloniová, která stojí v čele národně konzervativní strany Bratři Itálie (FdI). Ta získala v zářijových předčasných parlamentních volbách více než čtvrtinu hlasů. Meloniová slíbila zpřísnění azylových pravidel a urychlení repatriace migrantů. Vyzvala k námořní blokádě severní Afriky a k obnoveným restrikcím vůči plavidlům charitativních organizací, která migranty na moři zachraňují.

Papež František dnes rovněž vyzval k modlitbám za ty, kdo prchají před válkou na Ukrajině. Varoval také před jadernou hrozbou spojenou s touto válkou a nabádal k řešení konfliktů mírovou cestou.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 9. října 2022 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář