Papež František nabádal věřící ke skromné oslavě Vánoc

Vatikán – Papež František dnes o první adventní neděli nabádal v modlitbě Anděl Páně věřící k prostému oslavení letošních vánočních svátků v podmínkách koronavirové pandemie. Podle agentury DPA vyzval k jednoduchosti, k pozornosti vůči bližním a k prosté modlitbě v kruhu rodiny.

Nejvyšší představitel katolické církve věřící povzbuzoval, aby za nynější pandemie a ekonomické krize, jež v mnohých lidech vyvolávají strach a obavy, nepodléhali pesimismu a neupadali do apatie a uzavřenosti. Období adventu je „časem naděje“, zdůraznil papež. „Bůh je na naší straně, aby nás podpořil, aby nás provázel, aby nám dodal odvahy v dobách utrpení a velkých zkoušek,“ dodal.

Před modlitbou Anděl Páně se dnes František zúčastnil mše společně s 11 ze 13 nových kardinálů, které ve Vatikánu jmenoval v sobotu. Učinil tak při sedmé konzistoři (shromáždění kardinálů) od svého jmenování do čela katolické církve v roce 2013.

V současné době je celkem 229 kardinálů. Jen 128 z nich, mladších 80 let, smí ale zasedat v konkláve při případné volbě nového papeže.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 29. listopadu 2020 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář