Papež František nablízku Indonésanům zasaženým zemětřesením

Vatikán – Papež František vyjádřil soustrast k obětem zemětřesení, které ve dvě hodiny v noci na sobotu zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi. V telegramu podepsaném kardinálem státním sekretářem Pietrem Parolinem a adresovaném apoštolskému nunciovi této asijské země, arcibiskupu Pioppovi, ujišťuje hlava katolické církve o modlitbě za trpící a povzbuzuje záchranáře zapojené do pomoci.

Telegram zaslaný církevním a občanským představitelům Indonésie vyjadřuje papežovu  solidaritu obyvatelům ostrova zasaženého otřesy o síle 6,2 Richterovy stupnice. “Se zármutkem přijal papež František zprávu o tragické ztrátě lidských životů a destrukci majetku, způsobené silným zemětřesením v Indonésii, a vyjadřuje svou upřímnou solidaritu všem lidem zasaženým touto přírodní katastrofou.” Kardinál Parolin ujišťuje, že se papež modlí za zemřelé, za uzdravení zraněných a za útěchu pro všechny,  kdo trpí. “Zejména pak – čteme dále – povzbuzuje občanské autority a ty, kdo jsou zapojeni do pokračujícího úsilí o vyprošťování a pomoc” a všem vyprošuje “Boží požehnání síly a naděje”.

Otřesy země na ostrově Sulawesi způsobily rozsáhlá zřícení domů a budov, včetně místní nemocnice. Záchranáři bojují o život lidí uvězněných v ruinách. Operace ztěžuje nedostatek těžké techniky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 17. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář