Papež František navštíví Světové setkání rodin v Irsku

Papež František pojede v srpnu do irského Dublinu, aby se zúčastnil Světového setkání rodin. Oznámil to dnes na pravidelné středeční generální audienci. Během audience mu pak dvě vybrané irské rodiny představily oficiální ikonu Svaté rodiny, která bude putovat mezi irskými farnostmi, aby byla inspirací věřícím při duchovní přípravě na setkání.

Papež dorazí do Dublinu v sobotu 25. srpna a zúčastní se Festivalu rodin na stadionu, kde bude sdílet osobní příběhy rodin z pěti kontinentů. O den později bude slavit mši svatou v parku Phoenix, která uzavře celé pětidenní setkání.

„Jménem irských věřících srdečně vítáme oznámení Svatého otce o jeho plánu navštívit Světové setkání rodin v Dublinu. Jsme hluboce poctění tím, že papež František přijede do naší země, aby se zúčastnil tohoto církevního svátku víry a radosti a bude s námi sdílet i problémy, kterým čelí v dnešní době rodiny,“ uvedli zástupci Irské biskupské konference.

Během generální audience se papež František setkal se dvěma irskými rodinami, které mu představily oficiální ikonu Svaté rodiny pro letošní Světové setkání rodin. Mezi účastníky prezentace byli pak i arcibiskup Diarmuid Martin, ředitel Světového setkání rodin, generální sekretář setkání Tim Bartlett a ikonograf Mihai Cucu.

Reklama

Oficiální ikona setkání bude putovat mezi jednotlivými farnostmi v Irsku, aby byla inspirací věřícím při přípravě na setkání. Tradičním materiálem při výrobě ikony představuje speciálně upravené dřevo. Samotná malba se pak provádí temperou, která má odlišné kvality od oleje či akrylu. O tvorbě ikony se říká, že se „spíše píše, nežli maluje“, což odkazuje k jejich vizuálnímu narativu.

Světové setkání rodin se bude konat v Dublinu od 21. do 26. srpna a jeho tématem bude „Evangelium rodiny: Radost světu“. V rámci setkání se uskuteční třídenní pastorační kongres, který bude obsahovat workshopy, rozhovory a debatní setkání na zmíněné téma. Kromě toho kongres také nabídne program pro mladé lidi, včetně volnočasových aktivit pro děti.

 

Zdroj: cirkev.cz  Foto: World Meeting of Families

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář