Papež František oslavil 80. narozeniny snídaní s bezdomovci

Vatikán. Prvními gratulanty k osmdsesátinám papeže Františka byla včera ráno skupina osmi bezdomovců, kteří se zdržují v okolí Vatikánu. V doprovodu papežského almužníka mons. Krajewského předali čtyři Italové, jeden Moldávec, dva Rumuni a jeden Peruánec papežii kytice slunečnic, které ihned odnesl do kaple v domě sv. Marty. Papež František pak pozval gratulanty na snídani a s každým z nich osobně pohovořil. Půlhodinové setkání skončilo 15 minut před osmou hodinou, kdy začínala jubilejní mše s kardinály v Paolinské kapli Apoštolského paláce. Během dnešního dne nabídlo 1500 římských jídelen pro chudé narozeninový dort jménem papeže Františka a klienti mnoha útulků pro bezdomovce dostanou malý dárek a vánoční přání.

„Náš biskup nás opět překvapil svou pozorností k římským chudým, když s nimi chtěl sdílet svoji oslavu – řekl ředitel místní charity mons. Enrico Feroci. – Jménem hostů našich zařízení chci tlumočit jejich dík papeži a především mu chci blahopřát k těmto 80 letům ve službě Kristu a církvi skrze setkávání s nejposlednějšími.“

Papež obdržel elektronickou poštou na 50 tisíc narozeninových přání z celého světa. Nejčastěji v angličtině, španělština a v italštině. Přes tisíc jich bylo psáno rovněž latinsky. Nechyběla samozřejmě ani blahopřání státníků a politiků z celého světa.

Zdroj: Rádio Vaticana

Foto: Creative Common Search

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář