Papež František s imámem Al-Tajíbem chtějí zorganizovat světový summit

Vatikán/New York – Jak ve čtvrtek sdělila Papežská rada pro mezináboženský dialog, členové Vyššího výboru pro dosažení cílů obsažených v Dokumentu o lidském bratrství, kteří zastupují křesťanství, islám a judaismus, ve středu navštívili generálního tajemníka OSN, Antónia Guterrese.

Odevzdali mu list papeže Františka a vrchního imáma Al-Azhar, Ahmeda Al-Tajíba, ve kterém se navrhuje ustanovení Světového dne lidského bratrství s každoročním datem 4. února (tedy dne přijetí abúdhábské deklarace) a organizace světového summitu o lidském bratrství, v níž by se v brzké budoucnosti spojily OSN, Svatý stolec a univerzita Al-Azhar.

Jak sdělil předseda zmíněného výboru, kard. Miguel Ángel Ayuso Guixot, generální tajemník OSN ocenil tuto iniciativu a zdůraznil, že je důležité pracovat ve službě celému lidstvu. Poté pověřil svého zvláštního poradce pro prevenci genocidy, Adama Dienga, aby spolupracoval s mezináboženským výborem a zasadil se o uskutečnění předložených návrhů.

 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 6. prosince 2019  Foto: YouTube – papež František a  imám Ahmed Al-Tajíb

Tags: ,

2 Komentáře

  1. Nad oním prohlášením vládce tohoto světa nepochybně zajásal. Pro něho je to pouze papír popsaný krásnými a vznešenými vizemi. Z lidského pohledu, toto usnesení a jeho praktické naplňování, vládce tohoto světa jistě položí „na lopatky“ neboť to je ten správný styl a způsob, jak nad ním zvítězit. Opět lidé dávají hlavy dohromady a „myslí“ …

    Odpověď
  2. Druhý pohled na onen svitek je ale děsivý. Tento úpis opět neomylně naplnil jeden předpovězený krok, jenž je uveden v Písmu. Bůh však také dává ještě šanci: „Vyjděte z ní, můj lide, abyste neměli účast na jejích hříších a nedostali z jejích ran“.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář