Papež František se modlil za konec pandemie

Papež se dnes vydal na soukromou návštěvu baziliky Santa Maria Maggiore a kostela sv. Marcela na Via del Corso v Římě, aby se pomodlil za konec pandemie, její oběti, nemocné, zdravotníky a další.

Dnes odpoledne krátce po 16:00 hodině opustil František Vatikán a odjel na soukromou návštěvu do baziliky Santa Maria Maggiore, aby se modlil. Papež pak – jako poutník – šel pěšky část cesty po ulici Via del Corso do kostela sv. Marcela, kde je umístěný zázračný kříž, který byl v roce 1522 nesen v procesí městem, aby v Římě skončil “velký mor”

Římský biskup ve své modlitbě prosil za konec pandemie, která postihla celý svět a za uzdravení nemocných. Pamatoval také na oběti této pandemie, a aby jejich rodiny a přátelé našli útěchu v těchto těžkých dnech. Modlil se i za zdravotníky, lékaře, zdravotní sestry a všechny, kteří v dnešní době svou prací zaručují fungování společnosti.

V Itálii je koronavirem nakaženo přes 21.000 lidí a zemřelo více než 1440 nemocných. Itálie je v Evropě koronavirem nejvíc zasažená a italská vláda vyhlásila celostátní karanténu.

Původně měly být do začátku dubna uzavřeny i všechny kostely, což ale vyvolalo u veřejnosti nesouhlas, takže otevřené zůstaly alespoň farní kostely.

 

Autor: Vatikánsy rozhlas  Zdroj: cirkev.cz  Datum: 15. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. 36O onom dni a hodině však nikdo neví, ani andělé nebes, leč jediný [můj] Otec. 37Ale i příchod Syna člověka bude právě takový jako dni Nóeho – 38ano, jako byli v dnech, jež byly před potopou, jedouce a pijíce, ženíce se a vdávajíce, až do toho dne, kdy Nóe vstoupil do schrány,39a nezvěděli, až přišla potopa a všechny smetla, právě takový bude i příchod Syna člověka.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář