Papež František se setkal se slovenskou prezidentkou Čaputovou

Bratislava – Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Bratislavě v prezidentském paláci přivítala papeže Františka, který je od neděle na čtyřdenní návštěvě Slovenska. Poté se hlava katolické církve s prezidentkou odebrali k jednání mezi čtyřma očima. Papeže lidé shromáždění před branou prezidentského paláce přivítali potleskem.

Prezidentka Čaputová, která papeže uvítala v modrých šatech, má podle slovenských médií na rozhovor „přiměřený čas“, ačkoliv obvykle bývají tato jednání omezena na 15 minut. František bude hovořit italsky, prezidentka slovensky, proto je na schůzce přítomen také tlumočník. Papež se krátce setká také s rodinou slovenské prezidentky.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Hlava katolické církve následně s projevem vystoupí v zahradě prezidentského paláce, na místě by mělo být okolo pěti stovek hostů, včetně zástupců politických stran, bývalých slovenských prezidentů, ale třeba i herců či představitelů slovenské občanské společnosti. V zahradě paláce by se podle webu deníku Sme.sk měli s Františkem setkat i rodiče zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Čaputová uvítala papeže spolu s dalšími osobnostmi veřejného života již v neděli přímo na bratislavském Štefánikově letišti, kam přiletěl z Budapešti. Františkův nedělní program na Slovensku zahrnoval jen účast na ekumenickém setkání na nunciatuře.

Dnes odpoledne papež po setkání s biskupy a kněžími vystoupí v katedrále svatého Martina, setká se také s dalšími představiteli státu včetně předsedy Národní rady Borise Kollára a premiéra Eduarda Hegera, se zástupci katolické církve i židovské komunity a navštíví mimo jiné centrum, které pečuje o nemocné lidi bez domova.

V úterý má papež kromě jiného naplánováno setkání s mládeží a Romy na východě země. Návštěva hlavy katolické církve na Slovensku, první od roku 2003, vyvrcholí ve středu mší v Šaštíně nedaleko hranic s Českem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 13. září 2021 Foto: Twitter – prezidentka Čaputová a papež František

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář