Papež František začal dodržovat odstup od věřících

Vatikán – Papež František začal dodržovat odstup od věřících při generální audienci ve Vatikánu, napsala agentura AFP. V minulých týdnech si média všimla, že papež nenosí ve vnitřních prostorách roušku a na konci generální audience si podává s věřícími ruku. Při středejší generální audienci se ale k věřícím nepřiblížil.

„Chtěl bych jako obvykle na konci audience přijít mezi vás a pozdravit vás, ale s novými opatřeními je lepší dodržovat rozestupy,“ uvedl papež. František, který mezi přítomné nešel ani na začátku setkání, vyzval věřící, aby respektovali pravidla, jež mají znesnadnit šíření koronaviru. Přispějeme tím k ukončení pandemie, dodal.

Generální audience papež obnovil 2. září, nejdříve venku, pak se setkání se stovkami věřících přesunulo do vnitřního sálu.

Nakažené eviduje i Vatikán. Tento týden oznámil, že se nakazili čtyři členové Švýcarské stráže. Vatikán, který má oficiálně méně než tisíc obyvatel, zaznamenal od začátku pandemie 19 případů nákazy žádné úmrtí. V italském regionu Lazio, který stát obklopuje, registrují přes 20.000 nakažených a zhruba 1000 mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář