Papež František zatelefonoval Joe Bidenovi

Vatikán/Washington – Ředitel Tiskového střediska Svatého stolce potvrdil, že papež František ve čtvrtek telefonicky hovořil s Joe Bidenem. Telefonát následuje po gratulaci Biskupské konference USA “druhému katolickému prezidentovi v dějinách země”.

Podle prohlášení tranzitního týmu Biden-Harrisová poděkoval Joe Biden “Jeho Svatosti za požehnání a blahopřání” a “ocenil její vůdčí postavení v podpoře míru, smíření a společných mezilidských vztahů ve světě”.

Předseda biskupské konference USA, arcibiskup Los Angeles, mons. José Gomez, již dřívě pogratuloval vítězi prezidentských voleb. „Uznáváme, že jako druhý prezident Spojených států vyznává katolickou víru, což jej váže k zesnulému prezidentu Johnovi F. Kennedymu.

„Děkujeme Bohu za požehnání svobody“, píší biskupové ve svém prohlášení. „Americký národ se touto volbou vyjádřil  a nyní nastal čas, aby se naši lídři spojili v duchu národní jednoty a projevili ochotu k dialogu a úsilí o společné dobro.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 13. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Petr niederhafner

    Tak tomu nerozumím pane Valachovic, jde o gratulaci novému presidentu. Jinak jestli mohu, presidentu Trumpovi se ledasco podařilo a v něčem selhal, to je asi normální. Volby prohrál a teď nastupuje někdo jiný. Pěkný den preji

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář