Papež je proti nespravedlivým řešením mezi Izraelci a Palestinci

Vatikán – Papež František dnes varoval před „nespravedlivými“ řešeními zaměřenými na ukončení konfliktu mezi Izraelci a Palestinci. Upozornila na to agentura AP. O žádných návrzích, jež by měly takovou povahu, se však konkrétně nezmínil.

Nejvyšší představitel římskokatolické církve podle AP dnes hovořil v jihoitalském přístavním městě Bari mimo jiné o situaci v oblasti kolem Středozemního moře. V této souvislosti mluvil o mnohých regionech sužovaných válkami a konflikty, včetně Blízkého východu a severní Afriky.

Papež při tom mluvil o „stále nevyřešeném konfliktu mezi Izraelci a Palestinci s nebezpečím nespravedlivých řešení, a tudíž s předzvěstí nových krizí“, napsala agentura. František se však nezmínil o žádných konkrétních návrzích.

Americký prezident Donald Trump koncem ledna představil svůj plán pro mír na Blízkém východě. Dokument sice počítá s vytvořením nezávislého palestinského státu, zároveň však označuje Jeruzalém za nedělitelné hlavní město Izraele a uznává izraelskou svrchovanost nad částí Západního břehu Jordánu, včetně anektovaných židovských osad. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu plán uvítal, palestinské vedení jej však odmítlo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 23. února. 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář