Papež k charismatikům: Hukot Ducha svatého se rodí ze ztišení

Vatikán – Papež se ve Vatikánu v sobotu setkal se členy katolické charismatické komunity Abraham. Tato komunita, která si letos připomíná 30. výročí svého vzniku, přináleží k Mezinárodní službě katolické charismatické obnovy (ICCRS), úřadu, který loni zřídil papež František a sdružuje všechna katolická charismatická hnutí.

Komunita Abraham působí kromě Itálie, také ve Španělsku, Švýcarsku, Maďarsku, na Maltě a Ukrajině. Sedmi stům členům této komunity, která si dala jméno prvního patriarchy a praotce víry.

„Pán je kreativní, je Pánem překvapení, a když Jej nečekáme, přijde a ukáže nám cesty jiné, originální. On – a jedině On – zná místa a časy setkání s každým. Důležité je naslouchat Jeho hlasu. Abychom mohli Jeho hlas vnímat, je nezbytné se ztišit a naslouchat. Řekl bych, že vy umíte být hluční, když jste spolu, ale dobrý hukot, který je od Ducha svatého, se rodí z ticha naslouchání. Neexistuje-li ztišení, které naslouchá, hukot pak není pomazán mocí Ducha svatého, řekl papež František.

Papež dále poukázal na mírnost Ducha svatého, který z nás vytváří svědky, a opět opakoval slova Benedikta XVI. o proselytismu čili přetahování, které je sektářské. Církev nepřetahuje, ale přitahuje svědectvím, za kterým je Duch svatý.

František povzbudil  komunitu katolických charismatiků, aby pokračovali cestou víry a lásky, zejména vůči marginalizovaným a chudým, a požádal je o modlitbu za sebe, protože – jak dodal – jeho „práce není snadná“.

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 16. září 2019  Foto: Wikimedia Commons – papež František 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář