Papež ke komunitě LGBT: Bůh neodmítá žádné ze svých dětí

František odpovídá ručně psaným dopisem ve španělštině na otázky jezuity Jamese Martina, který se věnuje pastoraci LGBT komunity.

Boží „styl“ je „blízkost, milosrdenství a laskavost“. To řekl papež František v krátké odpovědi na otázky jezuity Jamese Martina, který vykonává svůj apoštolát mezi komunitou LGBT.

Dne 5. května napsal tento duchovní papeži dopis ve španělštině, ve kterém ho požádal, zda by byl ochoten odpovědět na některé otázky, které mu obvykle kladou katolíci z řad LGBT. O několik dní později obdržel ručně psaný dopis ve španělštině s odpověďmi. Výsledkem byl minirozhovor, který byl zveřejněn na webových stránkách https://outreach.faith/, které byly vytvořeny tímto jezuitou.

„Pokud jde o tvoje otázky,“ napsal papež, „napadá mě velmi jednoduchá odpověď.”

Co nejdůležitějšího by měli LGBT lidé vědět o Bohu?

Bůh je Otec a nezapře žádné ze svých dětí. A Boží „styl“ je „blízkost, milosrdenství a laskavost“. Na této cestě najdete Boha.

Co byste chtěl, aby lidé z LGBT komunity věděli o církvi?

Chtěl bych, aby si přečetli knihu Skutky apoštolů. Tam najdou obraz živé církve.

Co byste řekl LGBT katolíkovi, který zažil odmítnutí ze strany církve?

Rád bych, aby to nepovažoval za „odmítnutí ze strany církve“, ale za odmítnutí ze strany „lidí v církvi“. Církev je matka a všechny své děti svolává dohromady. Vezměme si například podobenství o hostech na hostině: „spravedliví, hříšníci, bohatí a chudí atd.“ (Mt 22,1-15; Lk 14,15-24). „Selektivní“ církev „čisté krve“ není svatá matka církev, ale spíše sekta.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 10. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář