Papež kondoloval k atentátu v Kongu: Jeho oběti byli “tvůrci

Papež František zaslal soustrastný telegram italskému prezidentovi Sergiovi Mattarellovi, v němž vyjadřuje zármutek nad “tragickým atentátem v Demokratické republice Kongo”. Při pondělním útoku na konvoj OSN zemřeli “mladý italský velvyslanec Luca Attanasio, třicetiletý italský karabiník Vittorio Iacovacci a jejich konžský řidič Mustafa Milambo”. 

Papež v kondolenci jejich rodinným příslušníkům, diplomatickému sboru a policejnímu útvaru karabiniéřů označuje tyto oběti za “služebníky pokoje a práva”. Poté připomíná příkladné lidské a křesťanské svědectví zesnulého velvyslance, který usiloval o “vytváření bratrských a srdečných vztahů, které by napomáhaly návratu svornosti a stability do jeho afrického působiště” a zmiňuje se o velkorysé a obětavé službě člena jeho ochranky, který “měl brzy založit novou rodinu” (v červnu jej čekala svatba, loni odložená kvůli koronaviru).

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

František ujišťuje o modlitbě za tyto “ušlechtilé syny italského národa” a zdůrazňuje, že “nic z vykonaného dobra se neztratí v Božích rukou, zejména pokud to bylo zpečetěno utrpením a obětí”. Dodejme, že čtyřiačtyřicetiletý italský velvyslanec, otec tří dětí a přítel mnoha afrických misionářů Luca Attanasio se aktivně podílel za zmírňování chudoby v Demokratické republice Kongo, a to spolu s manželkou, Maročankou Zakií Seddiki, která založila a řídila humanitární organizaci, pomáhající matkám s dětmi a vězněným ženám. Za toto úsilí manželský pár obdržel Mezinárodní cenu Násiríja za mír.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 24. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář