Papež mluvil o tom, že mu jedna noha nefunguje; lékaři doporučují operaci

Vatikán – Papeže Františka nadále trápí potíže s kolenem, píše agentura DPA. Při přijetí poutníků ze Slovenska v sobotu papež mluvil dokonce o tom, že mu jedna noha „nefunguje“. Kvůli zdravotním obtížím už hlava katolické církve v poslední době několikrát musela zrušit veřejná vystoupení.

„Tahle noha nefunguje a doktor mi řekl, že nemám chodit. Chodím rád, ale tentokrát musím doktora poslouchat,“ řekl papež při audienci, během níž poutníky přijímal vsedě, což podle svých slov považuje za ponížení.

Papež trpí artrózou, kvůli níž má bolesti, které mu neumožňují dlouho stát. Doktoři mu proto podle italského tisku doporučili operaci, při níž by dostal umělý kolenní kloub.

Zdravotní potíže pětaosmdesátiletého papeže byly dobře patrné už začátkem měsíce, kdy k nástupu do letadla před zahraniční cestou poprvé nešel po schodech, ale využil zvedací plošinu.

Kvůli akutní bolesti kolen se letos František nezúčastnil mimo jiné mší během Popeleční středy. Loni v červenci strávil deset dní v nemocnici po plánované operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 1. května 2022 Toto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář