Papež nezrušil kvůli koronaviru mši, na audienci podával ruce

Řím – Zatímco v řadě kostelů v Itálii ruší v těchto dnech kvůli šíření nového koronaviru mše, papež František ve středu nezrušil tradiční mši na Popeleční středu ani generální audienci na Svatopetrském náměstí v Římě. Během ní papež také podal ruce několika lidem a políbil dítě, informovala agentura AP.

Papež František při generální audienci rovněž poděkoval všem, kteří pomáhají epidemii nového koronaviru šířícího se od prosince z Číny zvládnout. „Chci vyjádřit svou blízkost trpícím nákazou koronavirem i zdravotníkům, kteří se o ně starají, stejně jako úřadům a všem, kteří pomáhají pacientům a snaží se šíření infekce zastavit,“ prohlásil dnes papež František k tisícům věřících, z nichž někteří měli na obličejích ochranné masky proti šíření virů.

Mše kvůli šíření koronaviru v Itálii zrušily v těchto dnech zejména regiony Lombardie a Benátsko. V Itálii zaznamenali podle posledních údajů civilní obrany 374 nakažených, z toho dvě třetiny v Lombardii. Dvanáct lidí v Itálii kvůli novému koronaviru zemřelo, uvedl dnes deník Corriere della Sera.

Opatření související s obřady na Popeleční středu přijali například i na Filipínách, kde kněží místo obvyklého křížku popelem na čelo sypali věřícím trošku popela na hlavu, aby se vyhnuli fyzickému kontaktu, a tím případnému šíření nákazy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 27. února 2020  Foto: WIkimedia Commons – papež

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář