Papež označil eutanazii za prohru pro všechny

Amsterdam – Nizozemská teenagerka dobrovolně zemřela po odmítnutí stravy a tekutin kvůli depresím. Důvodem k tomuto kroku bylo sexuální zneužití, které se odehrálo před lety.

Noa Pothovenová zemřela ve svém domě minulou středu. Podle informací z její autobiografické knihy a zpráv na sociálních sítích trpěla teenagerka depresemi a poruchami příjmu potravy, kvůli sexuálnímu napadení na párty ve věku 11 let, a pak ji ve věku 14 let znásilnili na ulici.

„Přejdu rovnou k věci: do 10 dnů zemřu,“ napsala Pothovenová na sociální síti. „Po letech bojů a zápasů jsem vyčerpaná. Na chvíli jsem přestala jíst a pít a po mnoha rozhovorech a přemýšlení bylo rozhodnuto, že mě nechají jít, protože mé utrpení je nesnesitelné.“ „Dýchám, ale už nežiji,“ dodala.

Vatikán označil její smrt jako „velkou ztrátu“ a povzbudil Evropu, aby uspokojila potřeby mladých lidí, informuje Crux.

„Eutanazie a asistovaná sebevražda jsou porážkou pro všechny,“ řekl papež František ve svém tweetu ze dne 5. června. „Jsme povoláni nikdy neopustit ty, kteří trpí, nikdy se nevzdávat, ale pečovat a s láskou obnovit naději.“

Eutanazie se podle CNA stala legální pro dospělé v Nizozemsku v roce 2001. Lékaři a etici vyjádřili četné obavy z eutanazie a asistované sebevraždy v Nizozemsku a dalších zemích. Katolická církev vnímá podle CNA asistovanou sebevraždu a eutanazii „morálně nepřijatelnou.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Facebook – Noa Pothovenová

 

 

 

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Markéta Machková

    V článku uvádíte, že katolická církev považuje eutanázii za „morálně nepřijatelnou“. Já například, jako katolička, zase považuji za obecně nepřijatelné, aby Vaše redakce uváděla tak tragický příběh titulkem „papež odsoudil“. Vidíte snad v konstatování, že je eutanazie porážkou pro všechny, jakýkoliv soud?! Mám dojem, že se František snaží velmi citlivě upozornit na ten díl odpovědnosti, který v otázce eutanazie leží na společnosti a bezprostředním okolí umírajícího. Váš titulek a článek s dodatkem o morální nepřijatelnosti ale naopak papeže a tím i celou církev staví do pozice moralizujicich soudců. Nechápu proč a na jakém základě.

    Odpověď
  2. Ano je to velká prohra hlavně pro Satana. Celou dobu se snaží klamat a přesvědčovat jak je tento svět „krásný a spravedlivý“ ale není…je to vše jen faleš. Satan může zničit duši ale ne ducha. Člověk má svobodnou vůli a pokud se rozhodne odevzdat svého ducha zpět nebeskému „OTCI“ je to čistě na něm. Člověk má právo na to aby se rozhodl žít nebo nežít v této zkorumpované Satanově žumpě.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář