Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského

Vatikán – Papež František uznal zázrak připisovaný někdejšímu polskému kardinálovi Stefanu Wyszyńskému, čímž otevřel cestu k blahořečení tohoto duchovního. Dnes o tom informoval Vatikán. Kdy a kde se přesně církevní obřad spojený s beatifikací bude konat, zatím není jasné. Poláci si Wyszyńského velmi váží především za jeho postoje za komunistického režimu.

Polská média v minulosti informovala o nevysvětlitelném uzdravení mladé ženy ze Štětína, která koncem 80. let onemocněla rakovinou štítné žlázy a podle lékařů neměla šanci přežít. Skupina řádových sester a dalších věřících tehdy ve svých modlitbách prosila kardinála Wyszyńského o přímluvu za uzdravení nemocné ženy. Ta se pak opravdu náhle uzdravila a nemoci se nadobro zbavila.

Stefan Wyszyński, kterého Poláci považují za symbol odboje duchovních proti komunistickému režimu, strávil v 50. letech během zesíleného pronásledování katolické církve tři roky v internaci. V letech 1948 až 1981 zastával funkci polského primase, ve své vlasti má přezdívku Primas tisíciletí. Patřil k lidem, k nimž měl velmi blízko papež Jan Pavel II., který také pocházel z Polska a před 30 lety proces blahořečení Wyszyńského inicioval.

Beatifikace je v římskokatolické církvi stupněm před prohlášením za svatého.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 3. října 2019  Foto: episkopat.pl

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář