Papež označil vývoj kolem Ukrajiny za znepokojivý, vyzval k modlitbě

Vatikán – Papež František dnes označil vývoj kolem Ukrajiny za velmi znepokojivý. Při svém pravidelném týdenním požehnání poutníkům na Svatopetrském náměstí vyzval shromážděné k tiché modlitbě za Ukrajinu a apeloval na politiky, aby usilovali o mír.

„Zprávy z Ukrajiny jsou velmi znepokojivé. Svěřuji veškeré mírové úsilí přímluvě Panny Marie a svědomí zodpovědných politiků,“ uvedl papež. „V tichosti se pomodleme,“ dodal. Shromáždění lidé pak na zhruba půl minuty ztichli, napsala agentura Reuters.

Americký prezident Joe Biden v sobotním telefonátu varoval ruského prezidenta Vladimira Putina před dopady možné ruské invaze na Ukrajinu. Jestliže Rusko Ukrajinu napadne, bude podle Bílého domu následovat rozhodná a rychlá odpověď.

Podle Washingtonu přitom může ke vpádu ruských vojsk na Ukrajinu dojít „kdykoliv“, i v době nynější olympiády v Pekingu. Poradce ruského prezidenta Jurij Ušakov po telefonátu Putina s Bidenem uvedl, že americká hysterie ohledně Ukrajiny „dosáhla svého vrcholu“. Moskva, která k ukrajinským hranicím stáhla přes 100.000 vojáků, dlouhodobě popírá, že by se na sousední zemi chystala zaútočit.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 13. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář