Papež po operaci obnovil audience, přeje si navštívit Libanon

Vatikán – Papež František dnes obnovil středeční generální audience, přerušené kvůli červencové operaci. Během setkání s věřícími povzbudil obyvatele Libanonu, kteří si dnes připomínají první výročí ničivého výbuchu v bejrútském přístavu, uvedly zahraniční agentury. Řekl také, že si velmi přeje navštívit tuto zemi.

Papež uvedl, že kvůli hospodářské a politické krizi v zemi mnoho Libanonců ztratilo chuť žít. Hlava katolické církve doufá, že konference mezinárodních donátorů, kterou svolala Francie, skončí úspěšně. Francie by na ní chtěla vybrat přes 350 milionů dolarů. Libanonu popřál, aby se stal symbolem bratrství a míru na Blízkém východě.

„Drazí Libanonci, velmi si přeji vás navštívit,“ řekl papež. Vatikán se věnuje situaci v Libanonu dlouhodobě. V červenci například hostil setkání a modlitbu lídrů křesťanských církví, jež v zemi působí.

Papež na generální audienci vystoupil poprvé od červencové operace, při které mu lékaři odebrali část tlustého střeva. V nemocnici zůstal deset dnů do 14. července. Podle agentury AP se dnes papež pohyboval bez cizí pomoci a audience se zúčastnily stovky věřících.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Papež František zamíří také na košické romské sídliště Luník IX. Tam se uklízí, částečně se vymalují zdejší objekty, upraví se zeleň a silnice. „Takovou návštěvu jsme tu ještě neměli. Vím, že papež ještě romskou komunitu na Slovensku nikdy nenavštívil. Proto je to výjimečná událost a pocta,“ říká Marcel Šaňa, starosta Luníku IX.
    …slunce seno a covid.. :)))

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář