Papež poděkoval novinářům za pomoc při odhalování sexuálních skandálů v církvi

Papež František v sobotu poděkoval novinářům za pomoc při odhalování skandálů se sexuálním zneužíváním kněžími, které se římskokatolická církev zpočátku snažila zakrýt.

Papež ocenil to, co nazval „posláním“ žurnalistiky, a řekl, že je životně důležité, aby reportéři opustili své redakce a zjistili, co se děje ve vnějším světě, aby čelili dezinformacím, které se často vyskytují na internetu.

SOUVISEJÍCÍČeští a moravští biskupové se setkali s papežem, předali mu dary z Čech

„Děkuji vám za to, co nám říkáte o tom, co je v církvi špatně, za to, že nám pomáháte nezamést to pod koberec, a za hlas, který jste dali obětem zneužívání,“ řekl podle portálu Premier papež.

František také vyzdvihl práci dvou žurnalistů – Philipa Pullella z agentury Reuters a Valentiny Alazraki z mexické Noticieros Televisa – za jejich dlouholetou kariéru strávenou ve Vatikánu.

Skandály se sexuálním zneužíváním se dostaly do titulků novin v roce 2002, kdy americký deník The Boston Globe napsal sérii článků odhalujících zneužívání nezletilých duchovními a podrobně popsal široce rozšířenou kulturu krytí těchto zločinů ze strany katolické církve.

Od té doby otřásly církví skandály v nesčetných zemích, naposledy ve Francii, kde velké vyšetřování v říjnu odhalilo, že francouzští duchovní za posledních 70 let sexuálně zneužili více než 200 000 dětí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. listopadu 2021 Foto: Facebook – papež František

Tags: ,,,,,

1 Komentář

  1. Je to zachraňování toho mála, co ještě lze zachránit. Je to neuvěřitelný duchovní propad ŘKC. Je sice pravda, že již v době apoštola Pavla byly v církvi běžné různé prohřešky proti kázni a mravnosti, ale apoštol Pavel také nařizoval, jakým způsobem se mají tyto situace řešit. Je to naprosté zdiskreditování nejen ŘKC, ale církve jako takové před veřejností. Ano, vše se zamlčovalo a zametalo pod koberec. Jak je možné, že ti, kteří měli být znovuzrozeni, přijali duchovní těla a jejich tělo mělo být příbytkem, ve kterém přebývá Bůh … ? Svatý otče, hoďte do ohně všechny ty parády a obřady, co vás oddělují od Krista a od pravdy. Všechno to spalte nebo to udělá Bůh za vás.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář